Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Sickan och skattkartan | 1:a upplagan
- Danskt band, Svenska, 2011
- Författare: Elvira Ashby
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Fler utgåvor
-
Kaos i kojan (2018)
126 kr
-
Landningen (2018)
126 kr
-
Tungvrickare (2013)
151 kr
-
Rulle och raketen (2011)
180 kr
-
Faran vid fallna trädet (2011)
126 kr
Beskrivning
Sickan och skattkartan kan användas för att stimulera utvecklingen av s-ljudet. En kort handledning finns i boken. Det finns också ett kortspel som passar att använda tillsammans med boken (beställs separat).
Snicksnacksnoken är en serie ljud- och språkstimulerande barnböcker skrivna av Logoped Elvira Ashby och illustrerade av Karin Holmström, grafisk formgivare. Med en utsökt känsla för vad som roar en liten läsare, och med stor kunskap om vilka språkljud som kan behöva tränas lite extra, har Elvira Ashby skapat fantasirika och underhållande berättelser. Tillsammans med Karin Holmströms lika fantasirika och roliga illustrationer är Snicksnacksnoken en bokserie att direkt ta till sitt hjärta.
Om denna bok
Sickan och skattkartan av Elvira Ashby är en Danskt band bok med 36 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2011 av Hatten förlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Sickan och skattkartan begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation