Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Mona-Li och tröttbacillen | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2018
- Författare: Anna Säfström
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Mona-Li och tröttbacillen är resultatet av ett samarbete mellan författaren Anna Säfström och illustratören Emma Svalander. Anna har egen erfarenhet av tröttbacillen i form av utmattningssyndrom och har därigenom mött andra föräldrar och närstående som inte orkar delta i vardagen på grund sin egen tröttbacill; utmattning, annan sjukdom eller att det helt enkelt ”är lite mycket just nu”. Det här är boken Anna själv hade önskat fanns när hon var som tröttast; värdefull igenkänning och tillförsikt till både stor och liten. Emma har tecknat hela livet och tack vare Instagram kom de två i kontakt med varandra.
Om denna bok
Mona-Li och tröttbacillen av Anna Säfström är en Inbunden bok med 28 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2018 av Emmagjort.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Mona-Li och tröttbacillen begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation