av Anna Örnberg
Förlag | Semic |
Språk | Svenska |
Bandtyp | Danskt band |
Utgiven | 2008-08-18 |
Antal sidor | 123 |
ISBN | 9789155237271 |
Kategori(er) |
Att gå på loppis har blivit rena folkrörelsen! Överallt finns secondhandbutiker och loppisar av olika slag. Att ta till vara istället för att köpa nytt är inte bara ett sätt att spara pengar utan numera ett medvetet val för miljöns skull. Och drömmen är förstås att göra ett riktigt fynd!
Allmogeting, prylar från 50-talet eller kanske plast från 70-talet - oavsett vad du söker är detta den perfekta lilla handboken som hjälper dig att hitta rätt i fyndlådorna. Lär dig hur du ska granska prylarna. Är det nytt eller gammalt, helt eller trasigt? Är det slitet med charm, går det att laga? Vad betyder stämplarna? Anna Örnberg har svaren. Hon älskar att gå på auktion och loppis och har skrivit många böcker om hur man kan renovera och fixa sina fynd.
Hittills har vi återanvänt
2
3
3
8
0
0
1
böcker.
Sveriges grönaste och skönaste bokhandel med den billigaste kurslitteraturen.
Detta är vår ambition och vi tummar inte på något för att nå dit. Vi finns till för att hjälpa studenter att spara och tjäna pengar på sin kurslitteratur samtidigt som vi tillsammans gör miljön en tjänst. Företaget startade våren 2005 av två studenter och har sedan dess strävat mot att ständigt göra det enklare att köpa och sälja begagnad kurslitteratur för så många som möjligt.
Prenumerera för att ta del av våra bästa studenttips, erbjudanden och kampanjer.
Läs mer om hur vi hanterar persondata i vårt avsnitt om personuppgiftbehandling.
Sök efter bokens streckkod/isbn.